Konferencja z okazji 100-lecia Publicznej Służby Zatrudnienia

Piątek, 12 kwiecień 2019

11 kwietnia obchodziliśmy międzynarodowy dzień walki z bezrobociem. Z tej okazji, a także z uwagi na 100-lecie Publicznych Służb Zatrudnienia, Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy zorganizował konferencję, na której przedstawione zostały dane z subregionu wrocławskiego. W Konferencji wzięli udział Starosta Wołowski Janusz Dziarski oraz Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Wołowie Robert Stępień.

Konferencja poświęcona była zmianom na rynku pracy w subregionie wrocławskim, a także szansom samorządów, organizacji i przedsiębiorców na wsparcie mieszkańców, podopiecznych i pracowników z funduszy Unii Europejskiej oraz Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

Choć w Powiecie Wołowskim wskaźnik bezrobocia jest jeszcze dwucyfrowy, to jesteśmy na trzecim miejscu wśród powiatów subregionu wrocławskiego, w których w ciągu ostatnich kilku lat zanotowano największy spadek bezrobocia. Powiatowy Urząd Pracy w Wołowie znajduje się także w czołówce pod względem aktywności jednostek PUP. Ponadto, w ciągu ostatnich 5 lat Powiatowy Urząd Pracy w Wołowie pozyskał 1 mln ze środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Co stawia go również w czołówce jednostek PUP z subregionu.