Menu lewe

Wińsko zawsze z Powiatem Wołowskim

Adresownik

Biuro Rzeczy Znalezionych

RODO

Nieodpłatna pomoc prawna

Poprawny CSS!

Valid XHTML 1.0 Transitional

Aktualności

Kościuszkowcy na III Olimpiadzie Przedsiębiorczości i Zarządzania

Czwartek, 05 luty 2015

Uczniowie klasy III i IV Technikum Ekonomicznego z Technikum nr 1 im. T. Kościuszki w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wołowie w dniu 14.01.2015r. brali udział w etapie szkolnym III Olimpiady Przedsiębiorczości i Zarządzania organizowanej przez Politechnikę Częstochowską.

Tematem tegorocznej edycji są „Ludzie w organizacji”, a celem Olimpiady jest zwiększenie zainteresowania problematyką gospodarczą i dostarczenie dodatkowej wiedzy ekonomicznej, służącej zrozumieniu zachodzących procesów gospodarczych.

I etap Olimpiady to test składający się z 50 pytań, które sprawdzały wiedzę z szeroko pojętej ekonomii, przedsiębiorczości i zarządzania. Jaka była liczba bezrobotnych zarejestrowanych w kraju na koniec października 2014r, kto ma największy udział w tworzeniu PKB, ile wynosiło PKB w 2013r, jakie jest tempo rozwoju gospodarki, itd. - pytania nieszablonowe i mało książkowe zmuszały uczniów w czasie przygotowań do śledzenia bieżących informacji ekonomicznych.

 

W dniu 01.02.2015r na stronie Politechniki Częstochowskiej ukazały się wyniki I etapu Olimpiady. Spośród kilku tysięcy uczniów ze szkół w całej Polsce uczestniczących w I etapie do II etapu zostało zakwalifikowanych 496 uczniów, wśród których znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Krystian Kuśnierzewski, Łukasz Myrdzio i Agata Wielichowska – uczniowie klasy IV Technikum Ekonomicznego i Marcin Dawidowicz, uczeń klasy III Technikum Ekonomicznego. Młodym olimpijczykom gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za udany start w kolejnym etapie olimpiady.

 

Nauczyciele:

Urszula Wojtyło

Izabela Michońska

 

zapisz jako pdfwydrukujikona kopertycofnij
© 2009-2010 Powiat Wołowski. All rights reserved
on line: 18
odwiedziny: 10772266

Informacja o finansowaniu projektu