Kryształowi Laureaci

Poniedziałek, 05 luty 2018

Początek roku to zazwyczaj czas podsumowań poprzednich 12 miesięcy. I taki charakter miało również tradycyjne Spotkanie Noworoczne Powiatu Wołowskiego, w czasie którego wręczono m.in. honorowe nagrody Starosty Wołowskiego Kryształy Roku 2017. W ubiegły piątek w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego w Wołowie zgromadziło się kilkadziesiąt osób – samorządowcy, przedstawiciele różnorodnych instytucji państwowych, duchowieństwa, a także reprezentanci organizacji pozarządowych.

Starosta Wołowski Maciej Nejman podsumował miniony rok, szczegółowo przedstawiając obszary działalność, ilość zadań oraz pozyskanych środków zewnętrznych. Przedstawił też plany i zamierzenia na najbliższe miesiące nowego roku.

Jednak, od kilku lat głównym i najbardziej wyczekiwanym punktem spotkania jest wręczenie honorowych nagród Starosty Wołowskiego Kryształów Roku. Starosta Wołowski przyznał 6 nagród.

Wyróżnienie za wieloletnią energię w podejmowaniu i kreowaniu wielu inicjatyw na rzecz osób starszych otrzymały następujące organizacje:

1. Rada Seniorów Gminy Wińsko.
  2. Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Lubiążu.
  3. Uniwersytet III Wieku w Wołowie.
  4. Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Brzegu Dolnym
  5. Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Wołowie.

Natomiast wyróżnienie za podejmowanie wielu cennych inicjatyw na rzecz osób niepełnosprawnych przyznane zostało Inicjatywie „Niezwykła Kraina”.

O artystyczną oprawę uroczystości zadbał Zespół Gospel Rock. Drobne upominki dla zaproszonych gości przygotowane i wręczone zostały przez wychowanków Zespołu Placówek Resocjalizacyjnych w Brzegu Dolnym.

Podczas spotkania Starosta Maciej Nejman uroczyście przekazał Dyrektor Beacie Borowskiej – Podsiadłej z ZPR w Brzegu Dolnym samochód, który służyć będzie wychowankom oraz całej placówce.