„MOJA ULUBIONA PORA ROKU”

Czwartek, 19 luty 2015

V Powiatowy Konkurs Plastyczno – Językowy „MOJA ULUBIONA PORA ROKU”

W roku szkolnym 2014/2015 odbyła się V edycja Powiatowego Konkursu Plastyczno – Językowego dla uczniów szkół podstawowych organizowanego przez Powiatowe Centrum Edukacji i Pomocy Psychologiczno – Pedagogicznej w Wołowie.

Celem konkursu było między innymi rozwijanie wyobraźni twórczej oraz ćwiczenia poprawnej pisowni. Do Centrum napłynęły prace z następujących szkół: Zespół Szkół Publicznych w Lubiążu, Szkoła Podstawowa Nr 6 im. Mikołaja Kopernika w Brzegu Dolnym, Szkoła Podstawowa Nr 5 w Brzegu Dolnym, Zespół Szkół Publicznych w Wołowie, Szkoła Podstawowa im. Św. Mikołaja z Miry w Krzelowie, Szkoła Podstawowa im. Jana Markiewicza w Orzeszkowie, Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Adama Mickiewicza w Brzegu Dolnym, Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Orląt  Lwowskich w Wołowie, Dwujęzyczna Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół Społecznych w Wołowie, Zespół Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Wińsku. Jury, jak każdego roku miało problem, wyłonić najlepsze prace, kierując się samodzielnością i estetyką wykonania, poprawnością językową oraz doborem technik artystycznych. Z języka angielskiego praca Klaudii Jagielskiej ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Adama Mickiewicza w Brzegu Dolnym zajęła pierwsze miejsce. Tuz za nią uplasowała się praca Dominika Zatorskiego ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Orląt Lwowskich w Wołowie, natomiast na trzecim miejscu praca wykonana przez Amelię Garlicką ze Szkoły Podstawowej im. Św. Mikołaja z Miry w Krzelowie. Z języka niemieckiego pierwsze miejsce przypadło Szymonowi Gembarze z Dwujęzycznej Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół Społecznych w Wołowie, drugie Mateuszowi Borowskiemu ze Szkoły Podstawowej im. Jana Markiewicza w Orzeszkowie. Na trzecim miejscu znalazła się praca  Wiktorii Bekacz ze Szkoły Podstawowej im. Św. Mikołaja z Miry w Krzelowie. Język francuski jak co roku reprezentował Zespół Szkół Publicznych w Lubiążu. W tym roku praca Weroniki Kolar zajęła pierwsze miejsce, Kingi Bronowickiej drugie, natomiast Mai Wiącek trzecie miejsce.

Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom.

Doradca metodyczny nauczania języków obcych
mgr Ewa Nowak