„Mądrzej. Czyli jak uczyć i szkolić dla gospodarki.”

Środa, 11 luty 2015

„Mądrzej. Czyli jak uczyć i szkolić dla gospodarki.” to temat konferencji zorganizowanej 9 lutego 2015r. w Bolesławcu przez trzy strefy ekonomiczne - Wałbrzyską, Legnicką i Kamiennogórską. W wydarzeniu udział wzięli  między innymi Joanna Kluzik-Rostkowska – Minister Edukacji Narodowej, Ilona Antoniszyn-Klik – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki, Cezary Przybylski – Marszałek Województwa Dolnośląskiego, nasz powiat reprezentował Maciej Nejman Starosta Wołowski.
Rok 2014/2015 został ogłoszony Rokiem Szkoły Zawodowców i już można mówić o pierwszych sukcesach promocji szkolnictwa zawodowego.  Dostrzegamy wśród uczniów wzrost zainteresowania szkolnictwem zawodowym. Spotkanie przedstawicieli SSE z Dolnego Śląska z szefami resortów gospodarki, edukacji narodowej, uczelni wyższych i szkół zawodowych oraz przedsiębiorców, było okazją do rozważań na temat kształcenia zawodowego oraz dostosowania go do potrzeb przedsiębiorców.
Jednym z punktów konferencji było powołanie Klastra Edukacyjnego „INVEST in EDU” oraz wręczenie specjalnych wyróżnień Ministerstwa Gospodarki dla dolnośląskich przedsiębiorców i szkół, które w szczególny sposób promują i realizują projekt szkolnictwa zawodowego dostosowanego do potrzeb pracodawców.