Mamy najlepszą zdawalność matur w województwie!

Czwartek, 05 lipiec 2018

Znamy już wyniki zdawalności matur na Dolnym Śląsku, opublikowane przez OKE we Wrocławiu.

Spośród wszystkich powiatów w województwie zajęliśmy pierwsze miejsce w wynikach zdawalności matur zarówno w liceach jak i technikach!

Nasze wyniki:
91% zdawalności dla LO (średnia wojewódzka --> 84,2%)
81,8% zdawalności dla Technikum (średnia wojewódzka --> 64%)
Razem daje nam to wynik zdawalności w naszym powiecie na poziomie 88%. Dodamy tylko, że średnia wojewódzka wynosi 77,1%.

Najlepszy wynik wśród naszych szkół uzyskał Zespół Szkół Zawodowych w Brzegu Dolnym, gdzie w technikium maturę zdało 94,4% osób, w liceum zaś aż 100% ! GRATULUJEMY!
Cieszy również fakt, że Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Wołowie w porównaniu z ubiegłym rokiem poprawiło swój wynik zdawalności matur z 88% do 93,8%, co automatycznie przewyższa tegoroczny średni wynik zdawalności w skali całego powiatu.

Zdawalność matur w poszczególonych placówkach:
ZSZ w Brzegu Dolnym: technikum - 94,4%, LO - 100%
LO w Wołowie - 93,8%