Menu lewe

Adresownik

Biuro Rzeczy Znalezionych

RODO

Poprawny CSS!

Valid XHTML 1.0 Transitional

Aktualności

Marsz Białej Wstażki

Wtorek, 14 listopad 2017

„Biała Wstążka" to międzynarodowa kampania przeciw przemocy wobec kobiet, zainicjowania w 1991 r. w Kanadzie po tragicznych wydarzeniach z 6 grudnia 1989 r. w Montrealu gdzie 25-letni Marc Lepine zastrzelił 14 kobiet w budynku montrealskiej politechniki, a jako uzasadnienie swojej nienawiści do nich podał, że uważa za niewłaściwe, aby kobiety kończyły studia techniczne i zabierały miejsca mężczyznom. Na masakrę zareagowało około stu tysięcy mężczyzn, którzy na znak sprzeciwu wobec jakiejkolwiek przemocy wobec kobiet przypięli do ubrań białą wstążkę.

Co roku w rocznicę tych wydarzeń w ponad pięćdziesięciu krajach świata odbywają się symboliczne marsze "Białej Wstążki", których uczestnicy przypominają o wciąż zdarzających się przypadkach przemocy wobec kobiet i apelują o reagowanie na przemoc w otoczeniu.

W roku bieżącym chcemy się włączyć w tę międzynarodową kampanię. Marszem „Białej wstążki” chcemy wyrazić swój sprzeciw wobec przemocy używanej w stosunku do kobiet. Z prac Zespołu Interdyscyplinarnego ds. przeciwdziałania przemocy i ochrony ofiar przemocy w rodzinie, wiadomo że problem ten istnieje i cały czas jest aktualny. Na 100 % założonych Niebieskich Kart 95% dotyczy przemocy skierowanej wobec kobiet.  Dlatego trzeba o niej mówić i trzeba z nią walczyć i jej zapobiegać.

Planujemy przemarsz w asyście funkcjonariuszy policji spod budynku OSIR ul. Panieńska 6 pod Urząd Miejski w Wołowie.  Każdy z uczestników będzie miał przypiętą  tytułową białą wstążkę.

Program:

-          zbiórka przed hala OSIR, ul. Panieńska 6,

-          przemarsz ulicami miasta w kierunku Rynku

-          prezentacja układu tanecznego ( One Billion Rising-Polska Piosenka2017- Nazywam sie Millard https:// www.youtube.com/watch?v=uZcxbCHe3AQ),

-          prezentacja przygotowanychprezentacji szkół

-           ciepły poczestunek- grochówka, herbata, zakończenie.

 

Podczas marszu szkoły zaproszone do udziału w wydarzeniach zaprezentuja przygotowane przez siebie plakaty i transpatenty. Będą równiez rozdawane ulotki dot. przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz informatory gdzie szukać pomocy zarówno dla ofriar przemocy jaki i sprawców i osób współuzależnionych.

Do udziału w Marszu zostali zaproszeni przedstawiciele władzy samorządowej na czele ze Starostą Wołowskim, Burmistrzem Gminy Wołów, Przewodniczacym Rady Miejskiej w Wołowie i radni Rady Miejskiej w Wołowie, przedstawiciele gminnych jednostek organizacyjnych i instytucji państwowych (m.in. Komenda Powiatowa Policji, Zakłąd Karny) szkoły gminne i powiatowe, przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz społeczność lokalna.

 

zapisz jako pdfwydrukujikona kopertycofnij
© 2009-2010 Powiat Wołowski. All rights reserved
on line: 24
odwiedziny: 9706378

Informacja o finansowaniu projektu