Mieszkańcy będą bezpieczni

Środa, 19 wrzesień 2018

Nowa ścieżka rowerowa prowadząca do Uskorza Wielkiego jest już oddana do użytku.

Inwestycję wykonała firma ZADROBUD II s.j. z Wołowa. Zadanie sfinansował Powiat Wołowski i Gmina Wołów. Powiat zabezpieczył w swoim budżecie 361 295 zł, a Gmina Wołów dofinansowała to przedsięwzięcie w kwocie 432 705 zł.

Budowa ścieżki rowerowej obejmowała ul. Uskorską w Wołowie aż do Uskorza Wielkiego. O inwestycję ubiegali się mieszkańcy tej wsi, m.in. sołtys Wiesława Sawa.

- Dzięki wspólnemu montażowi finansowemu jest to kolejne przedsięwzięcie, które zwiększy bezpieczeństwo cyklistów na terenie Powiatu Wołowskiego. Zainteresowanie ścieżkami rowerowymi wskazuje, że jest to słuszny kierunek działań – komentuje Maciej Nejman, Starosta Wołowski.

Już teraz mieszkańcy Wołowa mogą dojechać do Uskorza Wielkiego ścieżką rowerową od strony ul. Panieńskiej i dalej ulicą Jana Pawła II oraz Trzebnicką lub ulicami Garwolską i Objazdową bez konieczności poruszania się rowerem po jezdni.