Menu lewe

Wińsko zawsze z Powiatem Wołowskim

Adresownik

Biuro Rzeczy Znalezionych

RODO

Nieodpłatna pomoc prawna

Poprawny CSS!

Valid XHTML 1.0 Transitional

Aktualności

Młodzi aktywni

Czwartek, 21 listopad 2019

O tym, że chcieć to móc wiadomo nie od dzisiaj. Kiedy jednak oprócz samych chęci pojawia się pracowitość i zaangażowanie, efekty szybko widać. Mikołaj Kasper Radny Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego i Ernest Wawerek to młodzi, aktywni działacze społeczni, którzy we współpracy z Wicestarostą Wołowskim Jarosławem Iskrą przygotowują się do powołania Młodzieżowej Rady Powiatu.


Radnymi będą uczniowie wybrani przez swoich rówieśników ze  szkół na terenie powiatu wołowskiego. Radnych będzie 17, będzie to odzwierciedlenie Rady Powiatu Wołowskiego, czy choćby Powiatowej Rady Seniorów w Wołowie.

,,Chcemy zaangażować i zachęcić młodzież do większej partycypacji publicznej na poziomie samorządowym. To oczywiste, że nie będziemy mieli takich możliwości jak radni powiatowi, ale bardzo chętnie będziemy z nimi współpracować. Jestem pewny, że pokażemy w całkiem niedługim czasie na co stać naszą młodzież, a podejrzewam, że na wiele dobrego” – mówi Mikołaj Kasper.

Podobne inicjatywy pojawiały się już w przeszłości w innych regionach województwa. Nie trzeba szukać daleko. We Wrocławiu Młodzieżowa Rada Miasta miała istotny wpływ na zarządzenie, które sprawiło, że uczniowie szkół mogą jeździć komunikacją miejską za darmo..

Prace nad utworzeniem młodzieżowej Rady rozpoczną się z początkiem 2020 roku.

O szczegółach będziemy Państwa informować.

 

zapisz jako pdfwydrukujikona kopertycofnij
© 2009-2010 Powiat Wołowski. All rights reserved
on line: 21
odwiedziny: 11004347

Informacja o finansowaniu projektu