Młodzież dała radę!

Wtorek, 28 czerwiec 2011

Inicjatywa Młodzieżowa uczniów Zespołu Szkół im. T. Kościuszki w Wołowie w składzie: Krystian Krakowiak- lider młodzieżowy, Joanna Dżumyk, Grzegorz Gryzan, Monika Klim, Joanna Pirga, Kacper Panek, Aneta Dolata wraz z koordynatorem projektu Anną Grzechowiak zakończyli realizację profilaktycznego projektu pt ”Spoko, damy radę-, czyli młodzież się aktywuje”.

Projekt zakładał przeprowadzenie przez młodzież warsztatów w różnych miejscowościach na terenie gminy Wołów. Trudność polegała na tym, że to młodzież wcześniej na zajęciach pozalekcyjnych zdobywała wiedzę od profesjonalistów a później sami uczyli innych.

• „ Jak zorganizować i poprowadzić zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży”
  • „ DJ-owanie trudne nie jest
  • „ Cuda i cudeńka- zrób to sam

Anna Grzechowiak:
To był bardzo udany projekt, a pomysł narodził się podczas projektu ekonomicznego, który wcześniej realizowaliśmy. Za wcześniejszy projekt zostaliśmy bardzo wysoko ocenieni i to nas zmotywowało do realizacji kolejnych równie mocnych i efektywnych działań. Jestem pod dużym wrażeniem efektów naszej pracy, udało nam się przeprowadzić warsztaty w 7 miejscowościach na terenie gminy Wołów. To jest dla młodzieży alternatywa, w jaki sposób można efektywnie i miło spędzać czas. Jestem z nich bardzo dumna!

Ania Korzeniowska:
Realizowany przez nas projekt "SPOKO- DAMY RADĘ" oprócz formy profilaktycznej miał zapewnić nam przede wszystkim dobrą zabawę i mile spędzony czas-  i tak właśnie było. Spotkania odbywały się w bardzo miłej atmosferze i dzięki nim nawiązywaliśmy nowe znajomości jak również poszerzaliśmy horyzonty ucząc się nowych, nieznanych jeszcze dotąd rzeczy, a przy okazji wesoło spędzaliśmy czas. Wszyscy jesteśmy zadowoleni, że taki projekt jest realizowany i że mogliśmy w nim uczestniczyć. Muszę przyznać, że rzeczą bezcenną było widzieć uśmiech na twarzach zarówno dzieci jak i młodzieży. Zajęcia zakończył wspólny poczęstunek i pozostały nam teraz niezapomniane wspomnienia

Podziękowania:
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy pomogli nam w realizacji projektu a w szczególności DJ Zarzykowi, czyli Patrykowi Zarzyckiemu oraz Karolinie Stańczak.

Anna Grzechowiak