Wińsko zawsze z Powiatem Wołowskim

Mojęcice na Ludowo

Środa, 05 czerwiec 2013

26 maja br. miał miejsce już III Przegląd Zespołów Ludowych, który osiągnął rangę przeglądu dolnośląskiego. Organizatorowi, którym było Stowarzyszenie „Dwór Mojęcice”, udało się przyciągnąć 10 zespołów z Dolnego Śląska: Zespół Śpiewaczy „Malwy” z Kuraszkowa, Zespół Folklorystyczny „Gryfowianie” z Gryfowa Śląskiego, Zespół Ludowy „Głębowiczanie” z Głębowic, Zespół Folklorystyczny „Kostrzanie” z Kostrzy, Zespół Ludowy „Polanie” ze Środy Śląskiej, Zespół „Małe Warzęgowo” z Warzęgowa, Zespół Folklorystyczny „Warzęgowianie” z Warzęgowa, Chór „Harfa” z Wińska, Zespół Ludowy „Kulinianie” z Kulina i Zespół Ludowy „Mojęcice”.

Przegląd został otwarty występem dzieci ze Szkoły Podstawowej w Mojęcicach. Dodatkowo pomiędzy prezentacjami zespołów występowali młodzi uczestnicy Miriam Borowska z Mojęcic i Kacper Cepok z Wołowa. Atrakcji dopełniał park rozrywki dla najmłodszych oraz stoiska gastronomiczne.

Niedzielne popołudnie w Mojęcicach upłynęło niezwykle śpiewnie, kolorowo i w tanecznych klimatach. Z niecierpliwością czekamy na kolejny przegląd.