Nabór w obszarze A ,,Programu wyrównywania różnic między regionami III"

Poniedziałek, 04 listopad 2019

Oddział Dolnośląski PFRON uprzejmie informuje, że z dniem 30 listopada 2019 r. upływa termin na składanie wniosków w ramach nowego obszaru A ,,Programu wyrównywania różnic między regionami III".

Pomoc udzielana jest na przystosowanie części wspólnych wielorodzinnych budynków mieszkalnych zarządzanych przez gminy, towarzystwa budownictwa społecznego, wspólnoty mieszkaniowe i spółdzielnie mieszkaniowe. Inwestycja ma zapewnić dostępność do co najmniej dwóch lokali, w których mieszkają osoby z niepełnosprawnością narządu ruchu.

Dofinansowanie może wynieść nawet 165.000 zł. Szczegółowe wartości pomocy oraz wysokości udziału własnego w kosztach inwestycji określone są w Kierunkach działań oraz warunkach brzegowych obowiązujących realizatorów obszaru A „PWRMR III” w 2019 roku (docx 29 KB). (Wykaz powiatów kwalifikujących się do uczestnictwa w 2019 r. w „Programie wyrównywania różnic między regionami III” (xlsx 26 KB))

Pomoc PFRON jest komplementarna z Instrumentem pożyczkowym Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK).

Kontakt z Dolnośląskim Oddziałem PFRON (71/346-74-40, 71/346-74-46), ul. Szewska 6/7, Wrocław,mail wroclaw@pfron.org.pl).