Nowa ścieżka turystyczna

Piątek, 24 sierpien 2018

W Lubiążu, na Szlaku Odry powstanie nowa i zarazem wyjątkowa ścieżka turystyczna. Jej oryginalność polega na tym, że oferta przygotowana została wyłącznie w oparciu o zasoby lokalne miejscowości, czyli postaci św. Jadwigi Śląskiej związanej bardzo mocno z Dolnym Śląskiem.

Projekt pt. Śladami św. Jadwigi Śląskiej w Krainie Łęgów Odrzańskich przygotowany przez Powiat Wołowski, będzie spełniał cele edukacyjne, kulturowe, ekologiczne i rekreacyjne. Połączenie tych czterech funkcji pozwoli na stworzenie  nieszablonowego i oryginalnego produktu turystycznego.

Dla odwiedzających przygotowana zostanie specjalna infrastruktura: odbudowane zostaną kapliczki oraz studnia św. Jadwigi, zainstalowane zostaną tablice informacyjne, ławki, miejsce piknikowe, punkt naprawy rowerów. Powstanie strona internetowa dedykowana szlakowi oraz nowość w naszym powiecie – mobilna aplikacja. Zadbaliśmy również o pozytywny wpływ naszego projektu na środowisko naturalne. W ramach zadania nasadzone zostaną tradycyjne i miododajne lipy. Drzewa te również są związane z historią miejscowości.

Realizacja projektu wpływanie na zwiększenie atrakcyjności „perły” naszego powiatu oraz  będzie dopełnieniem powstającej ścieżki rowerowej z Wołowa do Lubiąża. Z bogatej oferty korzystać będą wszyscy turyści odwiedzający nasz powiat.

Bardzo cieszy nas fakt, że projekt został uznany za zgodny z Lokalną Strategią Rozwoju LGD „Kraina Łęgów Odrzańskich” i zajął 2 miejsce na liście rankingowej! Kwota udzielonego wsparcia wyniesie 200 tys. zł, a wartość całego projektu to ponad 300 tys. zł.