Nowa siedziba – nowe wyzwania

Piątek, 23 wrzesień 2011

Jak już informowaliśmy poniedziałowa Powiatowa Konferencja Inaugurująca rok szkolny 2011/2012 była też okazją do uroczystego otwarcia nowej siedziby Powiatowego Centrum Edukacji i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej w Wołowie. Otwarty został także Gabinet Wczesnego Wspomagania Rozwoju Małego Dziecka, współfinansowany przez BZWBK.

Wspólnego uroczystego otwarcia Centrum dokonali przy lekkich strugach deszczu Minister Lilla Jaroń, Wojewoda Dolnośląski Aleksander Marek Skorupa, Dolnośląski Wicekurator Oświaty Danuta Leśniewska, Starosta Wołowski Marek Gajos oraz Maciej Nejman, za którego kadencji rozpoczęto prace przy nowej siedzibie PCE i PPP.

pce

Jako że szczególne miejsce w centrum zajmuje na pewno nowy gabinet wczesnego wspomagania rozwoju, przeznaczony dla dzieci z niepełnosprawnościami od urodzenia do 6 roku życia dziecka i tu nie mogło zabraknąć uroczystego otwarcia. Tym razem wstęgę przecinali Minister Jarosław Duda - Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych oraz Edyta Zamelska –Włodarczyk- dyrektor BZWBK Brzeg Dolny.

gabinet

Nowo otwarty budynek Powiatowego Centrum Edukacji i Pomocy Psychologiczno – Pedagogicznej w Wołowie znajduje się przy ul. T. Kościuszki 27 „C”. Składa się
z trzech kondygnacji. Na parterze mieści się Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna
w Wołowie (dotychczas na ul. Piłsudskiego), ze szczególnym umiejscowieniem  działalności zespołu wczesnego wspomagania rozwoju małego dziecka. Piętro pierwsze zajmuje Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli oraz kilka gabinetów Poradni. Poddasze natomiast zaadaptowane zostało na gabinety terapeutyczne oraz sale warsztatowe. Budynek „G” przy ul. T. Kościuszki 27 został przeznaczony na potrzeby Biblioteki Pedagogicznej w Wołowie. Jak już informowaliśmy swoją siedzibę zmieni także Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Brzegu Dolnym, która funkcjonować będzie w budynku Zespołu Szkół Zawodowych w Brzegu Dolnym przy ul.1 Maja 1A. Zapraszamy wszystkich do korzystania z oferty Centrum, z którą można zapoznać się na stronie http://www.wolowpce.pl/.