Wińsko zawsze z Powiatem Wołowskim

Od ronda w stronę Radecza już bez objazdu

Czwartek, 05 listopad 2020

Od poniedziałku  9 listopada, kierowcy jadący do Brzegu Dolnego od strony Obornik Śląskich lub Godzięcina nie będą już zmuszeni korzystać z objazdu  przez Wołów. Otwarty zostanie odcinek drogi prowadzący od ronda w kierunku Radecza.

Na całym rondzie jest już wykonana galanteria betonowa i nawierzchnia bitumiczna. Na ciągu głównym ok. 520-metrowego odcinka drogi w kierunku Brzegu Dolnego oraz wlocie z tej drogi na rondo położono nawierzchnię bitumiczną. Na pozostałych wlotach z dróg prowadzących w kierunku Obornik Śląskich, Godzięcina i Wołowa wykonawcy pozostało jeszcze sfrezofanie istniejącej nawierzchni oraz wykonanie podbudowy i nawierzchni bitumicznej.

Budowa ronda na skrzyżowaniu dróg DW340 i DP1353D jest ostatnim przedsięwzięciem wpisanym w zadanie „Skomunikowanie mostu na rzece Odrze w miejscowości Brzeg Dolny z drogą krajową nr 94 i drogą wojewódzką nr 340”. Wcześniej w ramach zadania powstały: pierwsza część obwodnicy włącznie z rondem w okolicy cmentarza oraz odcinek obwodnicy od ronda przy cmentarzu do ronda na ul. Sienkiewicza.