Menu lewe

Adresownik

Biuro Rzeczy Znalezionych

Poprawny CSS!

Valid XHTML 1.0 Transitional

Aktualności

Odbierz numerek i SMS

Poniedziałek, 28 sierpien 2017

Załatwienie swoich spraw w wydziale komunikacji ma być wygodniejsze, a to za sprawą nowego systemu kolejkowego i możliwości powiadamiania o gotowym do odbioru prawie jazdy lub dowodzie rejestracyjnym.


W poczekalni przy Wydziale Komunikacji, Transportu i Dróg pojawiły się monitory i biletomat. Każdy, kto chce załatwić tu swoją sprawę, musi w pierwszej kolejności podejść do dotykowego ekranu, wybrać rodzaj sprawy, którą chce załatwić, odebrać swój numerek i czekać na swoją kolej. Na monitorze zainstalowanym tuż nad biletomatem widnieje instrukcja obsługi. Po wywołaniu numerka należy udać się do wskazanego stanowiska.
System kolejkowy został wprowadzony po to, aby usprawnić proces przyjmowania petentów. Sprawdza się w szczególności w sytuacjach, kiedy kolejka oczekujących jest długa. Dzięki temu rozwiązaniu każdy z mieszkańców wie, jak długo będzie musiał czekać w kolejce, oraz będzie mieć pewność, że wszyscy klienci zostaną przyjęci we właściwej kolejności. Jak podkreśla Arkadiusz Muszyński, kierownik Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg, osoby, które podejdą do stanowiska bez biletu, będą odesłane po numerek. Koszt tego przedsięwzięcia wyniósł ok. 30 000 zł.

Kolejne udogodnienie dla mieszkańców, to możliwość otrzymania wiadomości SMS z wydziału komunikacji. Każdy, kto w trakcie wizyty w wydziale zostawi swój numer telefonu komórkowego, w odpowiednim czasie otrzyma informację o tym, że jego prawo jazdy lub dowód rejestracyjny są już gotowe do odbioru.

Oprócz tego jeszcze w tym roku zmieni się wygląd poczekalni. Będą tu nowe meble i miejsce, gdzie będzie można wypełnić wniosek. W gablocie zostaną umieszczone instrukcje, jak poprawnie wypełnić dokumenty. Poczekalnia została już odmalowana, a ściany zostaną częściowo pokryte drewnianą zabudową.

zapisz jako pdfwydrukujikona kopertycofnij
© 2009-2010 Powiat Wołowski. All rights reserved
on line: 26
odwiedziny: 9088460

Informacja o finansowaniu projektu