Oświadczenie o przekzaniu 1% podatku dla opp

Wtorek, 11 kwiecień 2017

Na prośbę Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych w Wołowie zamieszczamy wzór oświadczenia o przekazaniu 1 % podatku organizacji pożytku publicznego.

Oświadczenie dotyczy osób fizycznych, które otrzymały od organu rentowego roczne obliczenie podatku PIT 40A.

Przekazany 1% podatku przeznaczony zostanie na budowę "Niezwykłej Krainy".

Do stworzenia Niezwykłej Krainy zainspirowała SON Wołów historia trojga rodzeństwa Krysi, Andrzeja i Kazia. Od ponad 50 lat zmagają się ze swoją niepełnosprawnością, co ich nie ogranicza w czerpaniu radości z codziennych czynności. Największą troską ich matki jest los jej dzieci w momencie kiedy jej zabraknie w ich życiu. Realne jest zagrożenie, że w takiej sytuacji rodzeństwo zostanie rozdzielone między różnymi domami opieki społecznej.

Dla Podopiecznych Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych w Wołowie i innych osób,  z niepełnosprawnością mieszkających w naszym powiecie, powstaje Niezwykła Kraina. Obecnie SON zrzesza ponad 100 osób niepełnosprawnych z powiatu wołowskiego, jednak  warunki metrażowe nie pozwalają  na wsparcie wszystkich osób niepełnosprawnych zgłaszających się do organizacji. Niezwykła Kraina będzie to miejsce, w którym Podopieczni, ale także inni mieszkańcy powiatu wołowskiego znajdą swoje miejsce na świecie, dostosowane do ich potrzeb i zainteresowań.

Wypełnienie oświadczenia zajmuje tylko chwilę, niech każdy z nas dołoży swoją cegiełkę to tej szczytnej inicjatywy!

WZÓR