Menu lewe

Wińsko zawsze z Powiatem Wołowskim

Adresownik

Biuro Rzeczy Znalezionych

RODO

Nieodpłatna pomoc prawna

Poprawny CSS!

Valid XHTML 1.0 Transitional

Aktualności

Otwarcie Orlika

Poniedziałek, 22 październik 2012

W piątek 19 października przy Zespole Szkół im. T. Kościuszki  w Wołowie uroczyście przecięto wstęgi powiatowego Orlika czyli kompleksu wielofunkcyjnych boisk sportowych.

Wśród licznej grupy dzieci i młodzieży, nie zabrakło znamienitych gości. Wśród nich znaleźli się m.in. Aleksander Marek Skorupa – Wojewoda Dolnośląski oraz Jerzy Łużniak – Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego. Po uroczystym otwarciu boisk, każdy z zaproszonych gości mógł strzelić symboliczną bramkę „tak na dobry początek”. Następnie przyszedł czas na międzyszkolne rozgrywki. O oprawę artystyczną uroczystości zadbała młodzież Zespołu Szkół im. T. Kościuszki w Wołowie oraz Zespołu Szkół Społecznych w Wołowie.

 

Inwestycja zrealizowana została w ramach rządowego programu „Moje Boisko – Orlik 2012”, przy wsparciu finansowym Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, gminy Wołów oraz Powiatu Wołowskiego. Całkowity koszt budowy tego nowoczesnego kompleksu sportowego to 1 187 073,00 zł. W jego skład wchodzą: boisko piłkarskie o nawierzchni z trawy syntetycznej o wymiarach 30m x 62m (pole do gry 26m x 56m), boisko do piłki siatkowej i koszykówki o nawierzchni poliuretanowej o wym. 19,1m x 32,1m, sanitariaty oraz oświetlenie. Boiska będą służyć nie tylko uczniom, ale również całemu wołowskiemu społeczeństwu.

 

Założeniem programu jest bowiem ogólne i bezpłatne udostępnienie dzieciom i młodzieży nowoczesnej infrastruktury sportowej w celu aktywnego uprawiania sportu i rozwoju fizycznego pod okiem trenera – animatora. To z kolei przełoży się na pewno nie tylko na popularyzację sportu szkolnego, ale także na upowszechnienie aktywnego stylu życia.

 

My już dziś życzymy wszystkim wielu sportowych emocji na nowych boiskach!

zapisz jako pdfwydrukujikona kopertycofnij
© 2009-2010 Powiat Wołowski. All rights reserved
on line: 37
odwiedziny: 10900930

Informacja o finansowaniu projektu