Menu lewe

Wińsko zawsze z Powiatem Wołowskim

Adresownik

Biuro Rzeczy Znalezionych

RODO

Nieodpłatna pomoc prawna

Poprawny CSS!

Valid XHTML 1.0 Transitional

Aktualności

POWIAT WOŁOWSKI DZIELI SIĘ DOBRYMI PRAKTYKAMI Z POWIATEM LUBELSKIM

Piątek, 13 luty 2015

W dniach 10- 11 lutego 2015r. przedstawiciele Zarządu Powiatu Lubelskiego złożyli oficjalną wizytę w Powiecie Wołowskim. Celem wizyty było zapoznanie się z dobrymi praktykami w zakresie wspomagania, wypracowanymi przez Powiatowe Centrum Edukacji i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej w Wołowie.

W Starostwie Powiatowym w Wołowie odbyło się spotkanie ze Starostą Wołowskim Maciejem Nejmanem, Wicestarostą Władysławem Boczarem oraz  przedstawicielami Zarządu Powiatu Wołowskiego Wiolettą Krakowską i Urszulą Wojtyłło. Powiatowe Centrum Edukacji i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej w Wołowie reprezentowały dyrektor Krystyna Adaśko oraz wicedyrektor Małgorzata Urban.

Podczas spotkania ze specyfiką powiatu wołowskiego zapoznał Starosta Wołowski Maciej Nejman, goście mieli okazję zwiedzić Zamek Piastowski - siedzibę starostwa.  
Druga część spotkania odbyła się w PCE i PPP w Wołowie, gdzie goście mogli zapoznać się z placówką oraz specyfiką pracy w zakresie wspomagania oraz wspólnego i spójnego oddziaływania merytorycznego ukierunkowanego na dziecko, rodzica, nauczyciela przez pracowników merytorycznych centrum. Dyrektor placówki, wicedyrektor podzielili się wypracowanym ponad 10-letnim doświadczeniem kompleksowego wspomagania przez instytucje tworzące centrum. Powiat wołowski w 2005r. dokonał połączenia poradni psychologiczno- pedagogicznych, biblioteki pedagogicznej oraz ośrodka doskonalenia nauczycieli w Powiatowe Centrum Edukacji i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej
w Wołowie. Powiat Lubelski stoi obecnie przed decyzją połączenia placówek wspomagania tj. PPP i ODN.  Wypracowane metody pracy w Powiatowym Centrum Edukacji i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej w Wołowie, służą dziś za przykład dla innych powiatów, które stoją przed tym przedsięwzięciem.

 

PCEiPPP

zapisz jako pdfwydrukujikona kopertycofnij
© 2009-2010 Powiat Wołowski. All rights reserved
on line: 20
odwiedziny: 10790147

Informacja o finansowaniu projektu