POWIATOWY TYDZIEŃ KARIERY W BIBLIOTECE PEDAGOGICZNEJ W WOŁOWIE

Czwartek, 17 październik 2019

W dniach 21 – 25 października pod hasłem „Pasja, profesja, powołanie” zapraszamy na Powiatowy Tydzień Kariery. Będzie to już jedenasta edycja ogólnopolskiej akcji. Ogólnopolski Tydzień Kariery organizowany jest od 2009 roku pod patronatem ministrów właściwych dla spraw pracy i edukacji. Co roku skupia on setki inicjatyw, realizowanych w całym kraju, skierowanych do uczniów (dzieci i młodzieży), studentów, jak i osób dorosłych.

Zapraszamy szkoły powiatu wołowskiego do udziału w zajęciach, które odbywać się będą w siedzibie PCEiPPP w Wołowie. Czas trwania spotkania – 1 godzina lekcyjna. Zainteresowanych prosimy o uzgodnienie terminu spotkania z pracownikami biblioteki pod numerem tel. 71 389 14 071.

Poniżej program zajęć:

1. Spotkania dla młodzieży – sala konferencyjna PCEiPPP w Wołowie:

- dla klas : VII - VIII SP projekcja filmu „Jak skutecznie zarządzać czasem”. Rozmowy z młodzieżą na temat ich zainteresowań, następnie wypełnienie ankiety skłonności Zawodowych,

• - dla klas I i II szkoły ponadgimnazjalnej/ ponadpodstawowej projekcja filmu „Jak skutecznie zarządzać czasem”. Rozmowy z młodzieżą na temat ich zainteresowań, następnie wypełnienie testu „Sześć typów osobowości zawodowej”,
  • - dla klas III i IV szkoły ponadgimnazjalnej projekcja filmu „Zawód przyszłości - gdzie szukać, jak zdobyć”. Rozmowy z młodzieżą na temat ich zainteresowań zawodowych, następnie wypełnienie testu „Sześć typów osobowości zawodowej”.

2. Wystawka książek w bibliotece, związanych z wyborem zawodu, poradnictwem zawodowym i aktywnym poszukiwaniem pracy.

3. Zestaw bibliograficzny pt. „Poradnictwo zawodowe” rozdawany przez cały tydzień zainteresowanym osobom.