Wydrukuj artykuł

Pierwszy park kieszonkowy w powiecie

Piątek, 10 sierpien 2018

Na terenie szpitala w Wołowie powstanie pierwszy w powiecie tzw. park kieszonkowy.

Budowa parkingu, nowa izba przyjęć, winda, remont kanalizacji i wyburzanie starych budynków w obszarze szpitala to nie ostatnie inwestycje, jakie Powiat Wołowski zrealizuje w obrębie służby zdrowia. Zmiany, jakie zachodzą w szpitalu i jego obrębie stały się już faktem dokonanym, a w ciągu najbliższych miesięcy przedstawimy Państwu kolejne przedsięwzięcia, których celem jest zwiększenie jakości świadczenia usług medycznych.

Wielu pacjentów korzysta na co dzień z parku znajdującego się tuż przy szpitalu przy ul. Inwalidów Wojennych. Niebawem park zyska nie tylko nową drogę, ale także nowoczesne oświetlenie, znajdą się tu nowe alejki, ławki i altana. Obecna infrastruktura nie jest bowiem funkcjonalna i kompletna.

Kolejnym etapem będzie zagospodarowanie zieleni. Dzięki temu pojawi się tu nowoczesny zielony zakątek. Tego typu małe ogólnodostępne tereny zielone nazywane są właśnie „parkami kieszonkowymi”. Przemianę przejdzie także obszar znajdujący się przy wybudowanym niedawno parkingu – pojawi się tu nowa roślinność.

Przypominamy, że w ostatnim czasie szpital zyskał nowoczesne boczne drzwi wejściowe i podjazd w kierunku wiaty, a obecnie został także wyremontowany wjazd od strony Pogotowia Ratunkowego. W niedalekiej przyszłości tuż za parkiem zostanie wybudowana Otwarta Strefa Aktywności - jedna z czterech, które sfinansuje Powiat Wołowski przy dofinansowaniu Ministerstwa Sportu i Turystyki. Znajdą się tu przyrządy rekreacyjne do ćwiczeń na otwartym powietrzu.