Menu lewe

Wińsko zawsze z Powiatem Wołowskim

Adresownik

Biuro Rzeczy Znalezionych

RODO

Nieodpłatna pomoc prawna

Poprawny CSS!

Valid XHTML 1.0 Transitional

Aktualności

Podpisanie umowy na remont drogi

Wtorek, 26 czerwiec 2018

Dzięki ostatnim przesunięciom w budżecie Powiatu Wołowskiego mieszkańcy miejscowości Gródek doczekają się remontu drogi do swojej miejscowości ze ścieżką rowerową. W poniedziałek 25 czerwca doszło do podpisania umowy z wykonawcą tej inwestycji.


Firmą, która wykona remont będzie Przedsiębiorstwo Budowy i Utrzymania Dróg i Mostów w Piotroniowicach. Podczas ostatniej sesji większość radnych Powiatu Wołowskiego zgodziła się na zwiększenie kwoty przeznaczonej na powyższe zadanie „Przebudowa drogi powiatowej nr 1284D w miejscowości Gródek” o kwotę 500 000 zł. Po zmianie planowane wydatki na inwestycję wynoszą 2,1 mln zł w tym 797 976 zł z dotacji z budżetu państwa w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019 oraz udziału własnego Powiatu w wysokości 1 302 024 zł.

- Pomimo, że nie wszyscy radni Powiatu Wołowskiego byli przychylni, by wprowadzić takie zmiany w budżecie, cieszę się, że udało się je przegłosować i tym samym mieszkańcy Gródka będą już niedługo poruszać się po drodze pozbawionej dziur i nierówności – komentuje Maciej Nejman, Starosta Wołowski.

Remont zakłada prace na odcinku blisko 1 km drogi uwzględniające największe przełomy oraz budowę ścieżlki rowerowej.


zapisz jako pdfwydrukujikona kopertycofnij
© 2009-2010 Powiat Wołowski. All rights reserved
on line: 10
odwiedziny: 10871943

Informacja o finansowaniu projektu