Wydrukuj artykuł

Powiat Wołowski otrzyma nowy ambulans

Czwartek, 12 wrzesień 2019

Nowoczesny ambulans jeszcze w tym roku trafi do Pogotowania Ratunkowego w Wołowie w ramach programu „Wymiany Ambulansów”. W przekazaniu symbolicznego czeku udział wzięli Wiceminister Zdrowia Waldemar Kraska, Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak, Starosta Wołowski Janusz Dziarski, Wicestarosta Wołowski Jarosław Iskra, kierownictwo pogotowia ratunkowego oraz zaproszeni goście.


Wiceminister Kraska podkreślił, że „zakup nowoczesnych karetek pogotowia ratunkowego jest niezbędny do udzielania natychmiastowej pomocy. Zagwarantowanie bezpieczeństwa i szybkiej reakcji zespołu ratownictwa medycznego w wielu przypadkach może uratować ludzkie życie, dlatego Ministerstwo Zdrowia dokłada wszelkich starań, by w znacznym stopniu odświeżyć flotę karetek”.

Starosta Wołowski zaznaczył, jak duże jest to wsparcie dla naszego powiatu, który terytorialnie jest mocno rozległy. Aby zapewnić pomoc pacjentom, karetka codziennie pokonuje bardzo duże odległości. Starosta podziękował za kolejne wsparcie w zakresie podniesienia bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców powiatu wołowskiego, które w tym roku trafi do powiatu.