Powiat Wołowski otrzymał środki na zakup mikrobusów dla osób niepełnosprawnych

Piątek, 09 sierpien 2019

160 tys. zł trafi do Powiatu Wołowskiego w ramach Programu wyrównywania różnic między regionami III w obszarach B i D. Pozyskane środki finansowe przeznaczone będą na zakup 2 mikrobusów do przewozu osób niepełnosprawnych.

Dzisiaj, w Dolnośląskim Oddziale Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Starosta Wołowski Janusz Dziarski, Wicestarosta Wołowski Jarosław Iskra oraz Skarbnik Powiatu Wołowskiego Beata Sadowska w obecności Dyrektora Oddziału Dolnośląskiego PFRON Marcina Sokołowskiego podpisali umowę na dofinansowanie dwóch projektów, których przedmiotem był zakup mikrobusów dostosowanych do przewozu osób niepełnosprawnych.

Jeden dla Dziennego Domu Seniora Senior + w Wińsku, a drugi dla Dziennego Ośrodka Rehabilitacyjno – Wychowawczego prowadzonego przez Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych w Wołowie.

Organizacje, na rzecz których wnioskował Powiat Wołowski otrzymają po 80 000 zł, co stanowi 70% dofinansowania PFRON.

Gratulujemy!