Wińsko zawsze z Powiatem Wołowskim

Powiatowe Obchody Dnia Edukacji Narodowej

Środa, 17 październik 2012

7 medali Komisji Edukacji Narodowej, 1 nagroda Ministra Edukacji Narodowej, 2 nagrody Kuratora Oświaty, 9 nagród Starosty Powiatu Wołowskiego, prawie 100 nagród Dyrektorów Szkół – tak w skrócie można podsumować obchody Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej.

Uroczystość z doskonałą oprawą artystyczną i gastronomiczną zorganizowano w Zespole Szkół Zawodowych w Wołowie. W inaugurującym uroczystości przemówieniu – Starosta Marek Gajos powiedział: „Zamykamy kolejny rok sukcesem. Wyniki egzaminów maturalnych lokują nas na II miejscu w województwie, a zdawalność egzaminów zawodowych jest znacznie wyższa od dolnośląskich i krajowych. Wszystkie nasze placówki uczestniczą w systemowych lub konkursowych projektach unijnych. Dzisiaj  otrzymaliśmy wiadomość, że projekt o wartości 2 mln zł – dotyczący doskonalenia nauczycieli otrzymał pozytywną ocenę. To zaproszenie do ekskluzywnego maratonu, który trzeba ukończyć. Mam świadomość, że nie tylko ranking placówek świadczy o waszej pracy. Czasami jest to wdzięczność rodziców, jeszcze częściej „dzień dobry” na ulicy, gdy widzicie absolwenta. Macie szansę poprawić świat. Uważajcie, by go nie popsuć, bo dzieci – za które wspólnie odpowiadamy, mają tylko jedno życie."

Galeria zdjęć z uroczystości na naszym profilu: http://www.facebook.com/media/set/?set=a.393147310754313.89021.221259817943064&type=1&l=66c6840406