Menu lewe

Adresownik

Biuro Rzeczy Znalezionych

RODO

Poprawny CSS!

Valid XHTML 1.0 Transitional

Aktualności

Powstanie nowy parking

Środa, 24 styczeń 2018

Powiat Wołowski ogłosił właśnie przetarg nieograniczony na budowę parkingu przy szpitalu w Wołowie. Dzięki tej inwestycji powstanie blisko 70 miejsc postojowych.

Budowa tak dużego parkingu z pewnością wpłynie na poprawę komunikacji samochodowej przy ul. Inwalidów Wojennych i w okolicy. To kolejne zmiany na terenie szpitala prowadzonego przez Powiatowe Centrum Medyczne i druga część inwestycji pod nazwą „Rewitalizacja budynku Powiatowego Centrum Medycznego w Wołowie – etap V”, którą sfinansuje Powiat. Powstanie tu nowy chodnik, zostanie uporządkowana zieleń, oraz podjazd dla karetek od strony siedziby Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych. Inwestycja ma się zakończyć pod koniec maja tego roku. Termin składania ofert upływa 31 stycznia.
Pierwsza część piątego etapu rewitalizacji budynku szpitala (realizowana w ubiegłym roku) polegała na przygotowaniu terenu pod budowę parkingu, m.in. poprzez prace kanalizacyjne.Właścicielem działki i obiektu jest Powiat Wołowski. Kontynuując plan poprawienia jakości świadczonych usług przez spółkę medyczną, w ubiegłym roku Powiat Wołowski przeznaczył blisko 540 000 zł na przebudowę części najniższego poziomu budynku, aby szpital mógł prowadzić izbę przyjęć oraz nocną i świąteczną opiekę.

Wyburzony został również jeden z nieużywanych od lat budynków, znajdujących się przy siedzibie Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych. W planach jest również wyburzenie dawnego budynku prosektorium. Teren ten będzie zagospodarowany z myślą o pacjentach szpitala.

zapisz jako pdfwydrukujikona kopertycofnij
© 2009-2010 Powiat Wołowski. All rights reserved
on line: 51
odwiedziny: 9704180

Informacja o finansowaniu projektu