Menu lewe

Adresownik

Biuro Rzeczy Znalezionych

RODO

Poprawny CSS!

Valid XHTML 1.0 Transitional

Aktualności

Rondo gotowe. Czekamy na pozwolenie na użytkowanie

Poniedziałek, 25 wrzesień 2017

We wtorek 19 września nastąpił odbiór techniczny budowy ronda przy ul. Rawickiej w Wołowie. Trwają obecnie procedury, aby otrzymać pozwolenie na jego użytkowanie.


Inwestycja polegająca na przebudowaniu skrzyżowania ulic Rawicka – Garwolska i budowie ronda była realizowana przez konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe „Ćwik” sc. T. Ćwik, J. Ćwik, K. Ćwik – Papadiuk – lider i PHU Tadeusz Ćwik z Wińska. Wartość zadania to 966 554,93 zł. W ramach przedsięwzięcia zostało także utworzone i przebudowane odwodnienie, oświetlenie drogowe i uzbrojenie.

- Głównym celem, który przyświecał tej inwestycji, było przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa w tym obszarze miasta. Skrzyżowanie, gdzie zostało wybudowane rondo, było w przeszłości kolizyjne, stąd decyzja o jego przebudowie– mówi Maciej Nejman, starosta Powiatu Wołowskiego. Starosta chciałby, aby rondo nosiło nazwę „Berdyczów”, partnerskiego miasta na Ukrainie, skąd pochodzą mieszkańcy naszego powiatu. W Wołowie są już dwa ronda, nazywające się jak miasta partnerskie gminy Wołów: Canteleu i Buchholz. Zostałaby więc zachowana konsekwencja w nazewnictwie.

W odbiorze inwestycji uczestniczyli: przedstawiciele Starostwa Powiatowego wraz ze starostą Maciejem Nejmanem, komisja powołana przez dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych, inspektor nadzoru inwestorskiego, przedstawiciele wykonawcy, przedstawiciel Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei.


Procedury w toku

Jak poinformował Paweł Czarny, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych, 20 września w Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Wołowie oraz Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wołowie zostały złożone zawiadomienia o zakończeniu rozbudowy oraz zamiarze przystąpienia do użytkowania ronda. Powyższe jednostki w terminie 14 dni od daty zawiadomienia mogą wnosić swoje uwagi. Po upływie terminu, bądź deklaracji stron o braku wniesienia sprzeciwu i uwag, zostanie złożony wniosek o pozwolenie na użytkowanie. Dzięki dobrej współpracy z KPPSP w Wołowie udało się skrócić czas oczekiwania na decyzję do 1 dnia. Obecnie ZDP oczekuje na decyzję Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Wołowie. Kontrolę obiektu, zgodnie z przepisami, musi wykonać jeszcze organ nadzoru budowlanego. Ma na to 21 dni.

- Dopiero po uzyskaniu decyzji wprowadzona zostanie docelowa organizacja ruchu zgodnie z zatwierdzonym projektem. Zarząd Dróg Powiatowych w Wołowie dołoży wszelkich starań, aby organy wydające decyzje potraktowały sprawę priorytetowo – zapewnia Paweł Czarny, dyrektor ZDP.


zapisz jako pdfwydrukujikona kopertycofnij
© 2009-2010 Powiat Wołowski. All rights reserved
on line: 30
odwiedziny: 9183361

Informacja o finansowaniu projektu