Wińsko zawsze z Powiatem Wołowskim

Rozmawiali o bezpieczeństwie

Poniedziałek, 23 grudzień 2019

13 grudnia 2019 roku w siedzibie starostwa odbyło się wspólne posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku w Wołowie oraz Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Podczas spotkania, któremu przewodniczył Wicestarosta Wołowski Jarosław Iskra przedstawiono działania w zakresie przygotowania powiatowych służb, straży i inspekcji do nadchodzącej zimy.

Poruszono temat utrzymania dróg poprzez wyłonione w drodze przetargów firmy ze szczególnym uwzględnieniem miejsc, szczególnie niebezpiecznych. Zwrócono uwagę na obowiązek odśnieżania dachów wielkopowierzchniowych, ściągania sopli lodu z dachów, czyszczenia kominów czy też zakup czujek dymu.
Powiatowy Lekarz Weterynarii omówił sytuację na terenie powiatu dot. afrykańskiego pomoru świń. W mediach ukazało się wiele niepokojących informacji, jednak obecnie na naszym terenie nie stwierdzono przypadków wirusa. Lekarz weterynarii apeluje o informowanie o każdym przypadku znalezieni martwego dzika.