Ruszy budowa ścieżki rowerowej

Poniedziałek, 12 marzec 2018

W poniedziałek 12 marca w siedzibie Zarządu Dróg Powiatowych w Wołowie została podpisana umowa z firmą, która wybuduje ścieżkę rowerową w kierunku Uskorza Wielkiego.

Inwestycję wykona firma ZADROBUD II s.j. z Wołowa. Zadanie sfinansuje Powiat Wołowski i Gmina Wołów. Powiat zabezpieczył w swoim budżecie 361 295 zł, a Gmina Wołów dofinansuje to przedsięwzięcie w kwocie 432 705 zł. Podczas podpisania umowy z wykonawcą Powiat Wołowski reprezentował Władysław Boczar, wicestarosta Powiatu Wołowskiego.

Budowa ścieżki rowerowej będzie obejmować ul. Uskorską w Wołowie aż do Uskorza Wielkiego. Inwestycja, o którą ubiegali się mieszkańcy tej wsi, m.in. sołtys Wiesława Sawa, na pewno zwiększy bezpieczeństwo cyklistów.

- Dzięki współpracy z Gminą Wołów będzie to kolejne zadanie, które poprawi komunikację na terenie powiatu – komentuje Maciej Nejman, Starosta Wołowski.