STUDIA PODYPLOMOWE W ROKU AKADEMICKIM 2018/2019 ZAKOŃCZONE EGZAMINEM DYPLOMOWYM

Wtorek, 18 czerwiec 2019

Współpraca z Wyższą Szkołą Nauk Pedagogicznych rozpoczęła się w roku szkolnym 2015/2016. Przez niespełna cztery lata z oferty studiów podyplomowych skorzystało ponad 400 studentów.  W większości są to nauczyciele z powiatu wołowskiego oraz z ościennych powiatów Dolnego Śląska.

Przez cały miesiąc czerwiec 2019r. odbywały się w Powiatowym Centrum Edukacji i Pomocy Psychologiczno -Pedagogicznej w Wołowie egzaminy dyplomowe, będące elementem wieńczącym  studia podyplomowe realizowane przez Instytut Studiów Podyplomowych Wyższej Szkoły Nauk Pedagogicznych w Warszawie w roku akademickim 2018/2019 we wspólpracy z PCE i PPP w Wołowie.

Egzamin dyplomowy na 50 kierunkach studiów podyplomowych w zakresie kierunków pedagogicznych, specjalnych, dydaktycznych, zdało w Powiatowym Centrum Edukacji i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej  w Wołowie 204 studentów studiów podyplomowych,  w tym 4 studentów egzamin dyplomowy z pedagigiki sztuki – plastyka w szkole przeprowadzony w formie pleneru malarskiego w skansenie wsi mazowieckiej w dniach 17-19.05.2019r.w Sierpcu.

Letnia sesja egzaminacyjna dobiegła końca – mówi Krystyna Adaśko – Dyrektor Powiatowego Centrum Edukacji i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej w Wołowie – 204 studentów, którzy pomyślnie zdali egzaminy dyplomowe studiów podyplomowych, w sierpniu 2019r. odbiorą świadectwa ukończenia studiów podyplomowych,  potwierdzające nowe kwalifikacje zawodowe od 01 września 2019 r.dodaje.  Absolwenci uzupełnili kwalifikacje głównie na kierunkach pedagogicznych. Ogromnym powodzeniem cieszyły się w tym roku akademickim kierunki kształcenia specjalnego: Pedagogika specjalna w zakresie Autyzmu, Oligofrenopedagogiki, Resocjalizacji, Tyflopedagogiki i Surdopedagogiki. Zamknięta grupę stanowiła także grupa na kierunku Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna. Zainteresowaniem cieszyły się także kierunki dydaktyczne.

Aktualnie przygotowujemy się do sesji egzaminacyjnej na studiach licencjackich  i magisterskich.
Pani Dyrektor Krystyna Adaśko, będzie towarzyszyć studentom I i II stopnia z Powiatu Wołowskiego podczas sesji letniej, w siedzibie uczelni w Warszawie w dniach 28-30 czerwca 2019r.
Słowa podziękowania kierujemy do kadry dydaktycznej, realizującej zajęcia w ramach studiów podyplomowych
w Wołowie, będących także członkami komisji egzaminacyjnych. Wszystkim studentom studiów podyplomowych serdecznie gratulujemy i zapraszamy na uroczystą galę wręczania świadectw ukończenia studiów podyplomowych w dniu 31 sierpnia 2019r. tj. sobota o godz. 10.00  w Wołowskim Ośrodku Kultury.

„Gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów”.

PCEiPPP