Menu lewe

Wińsko zawsze z Powiatem Wołowskim

Adresownik

Biuro Rzeczy Znalezionych

RODO

Nieodpłatna pomoc prawna

Poprawny CSS!

Valid XHTML 1.0 Transitional

Aktualności

Spotkanie z pisarką

Wtorek, 22 październik 2019

17 października 2019 członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki „Kopernick” oraz uczniowie klasy 2c wzięli udział w spotkaniu z panią Katarzyną Ryrych - autorką książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Pisarka zaprezentowała swoje powieści przeznaczone dla młodego czytelnika. Nie są to banalne historie, ale mądre, pogłębione psychologicznie opowieści o problemach, lękach
i obawach nastolatków mierzących się z problemami, które przerastają nawet ich rodziców. Autorka mówi o wyborach i dylematach moralnych wkraczających w dorosłość  młodych ludzi. Jednak nie znajdziemy w tych książkach gotowych rozwiązań i łatwego dydaktyzmu. Spotkanie zakończyło się rozmową z autorką. Młodzi czytelnicy pytali o źródła inspiracji
i warsztat pracy pisarza.

O satysfakcji ze spotkania świadczą opinie uczestników:

 

„ Po dzisiejszym spotkaniu z panią Katarzyną Ryrych jestem pewna, że sięgnę po książki jej autorstwa.”

Kinga Biernacka 2c

 

„Książki pani Katarzyny Ryrych są bardzo emocjonalne. Bardzo mnie zaciekawiły opowieści o okolicznościach, w jakich je tworzyła.”

Kamila Szil 2c

 

„Spokojnie mogę stwierdzić, że Katarzyna Ryrych jest wspaniałą i twórczą artystką
i polecam każdemu sięgnięcie po jej książki.”

Wiktoria Lickiewicz 2c

 

„ Swoimi opowieściami zachęciła mnie do sięgnięcia po jej książki. Imponuje mi jej spojrzenie na ludzi i sposób, w jaki o nich opowiada.”

Julia Orłowska 2c

 

W bibliotece szkolnej będzie dostępna powieść tej autorki zatytułowana. „Wyżej niż wysoko”. Jest to opowieść o  krakowskiej grupie NO ENTRY.  Jej członkowie to pasjonaci urbexu, fascynują ich stare i porzucone domy, dreszcz ekscytacji wzbudza wizyta w bunkrach i fortach.  Książka opatrzona jest dedykacją dla DKK i podpisem autorki.

 

 

 

zapisz jako pdfwydrukujikona kopertycofnij
© 2009-2010 Powiat Wołowski. All rights reserved
on line: 14
odwiedziny: 10871837

Informacja o finansowaniu projektu