Wińsko zawsze z Powiatem Wołowskim

Sprostowanie informacji dotyczących PCM w Wołowie

Poniedziałek, 23 lipiec 2012

17 lipca 2012 roku w lokalnej prasie pojawił się artykuł pod tytułem „Coraz mniej lekarzy specjalistów w Wołowie i Brzegu Dolnym” zawierający nieprawdziwe informacje. W związku z tym, Prezes Spółki PCM Jolanta Klimkiewicz, wystosowała do udziałowców sprostowanie dotyczące tematu publikacji.
Najwięcej kontrowersji wzbudziła sprawa poradni kardiologicznej. Do tej pory kardiolog przyjmował w wołowskiej przychodni dwa razy w miesiącu, w piątki od godziny 15 do ostatniego pacjenta. Spółka Powiatowe Centrum Medyczne nie otrzymała nowego kontraktu na poradnię kardiologiczną ze względu na brak zgody lekarza na pracę w większym wymiarze godzin, co z kolei jest spowodowane zbyt małym zainteresowaniem pacjentów jego usługami. Mimo to, poradnia będzie funkcjonować nadal, co jest zgodne z interesami pacjentów, jak również samej spółki. Kolejną niewyjaśnioną sprawą jest poradnia chirurgiczna w Wołowie. Prasa podała informację o nieotrzymaniu kontraktu na tę usługę, jednak spółka PCM, za zgodą Pani Dyrektor Niemiec z NFZ, złożyła wniosek o uruchomienie kontraktu uzupełniającego, który planowo ma zakończyć się sukcesem. Gdyby jednak było inaczej, część kontraktu, który uzyskano na chirurgię w Brzegu Dolnym będzie za zgodą NFZ realizowana w Wołowie.