Valid XHTML 1.0 Transitional

Aktualności

Sukces wołowskich ekonomistów

Poniedziałek, 23 luty 2015

Uczniowie Technikum nr 1 im. T. Kościuszki odnieśli niemały sukces na konkursie „Najlepszy uczeń w zawodzie”. Mimo tego, iż nie awansowali do kolejnego etapu konkursu, to pokazali, iż posiadają duży zasób wiedzy z zakresu wynagrodzeń, obsługi programów finansowo – księgowych i płacowych, rozliczeń z ZUS, a także sporządzania analizy i graficznego prezentowania wyników.

Trójka uczniów klasy IV Technikum Ekonomicznego, Angelika Konieczna, Agata Wielichowska i Krystian Latoch dzięki dobrej organizacji pracy, świetnej komunikacji, no i wiedzy, wykonując w 3 godziny wyżej wymienione zadania zdobyli 315 punktów i o jeden punkt przegrali miejsce na podium w rozgrywkach strefy wrocławskiej. To najsilniejsza grupa walcząca o finały, bo aż 4 drużyny zdobyły powyżej 300 punktów, co w ogóle nie zdarzyło się w rozgrywkach subregionu jeleniogórskiego i legnickiego. Trochę dziwią zasady konkursu – skoro nazwa „Najlepszy uczeń w zawodzie”, to finały powinny być dla drużyn z największą liczbą punktów, ale niestety do finałów awansują najlepsze drużyny w każdym subregionie. I tak właśnie finał zdobyły drużyny, które uzyskały zaledwie 240 punktów, ale startowały w innej strefie niż wrocławska.  Pociechą dla uczniów może być to, że gdyby stratowali w subregionie jeleniogórskim czy legnickim, to zdobyliby 1 miejsce, a tak zostało nam cieszyć się z dobrze rozwiązanego zadania konkursowego i zajęcia w klasyfikacji generalnej 6 miejsca na 33 drużyny  z całego Dolnego Śląska startujące w konkursie na najlepszego ucznia w zawodzie Technik Ekonomista.