Wińsko zawsze z Powiatem Wołowskim

Szczypiorniści Zetki w Winsen

Poniedziałek, 03 czerwiec 2013

W dniach 17-20 maja na zaproszenie partnerskiego Powiatu Harburg drużyna piłkarzy ręcznych z Zespołu Szkół Zawodowych w Brzegu Dolnym reprezentowała Powiat Wołowski w Międzynarodowych Zawodach Ligi Juniorów Starszych.

Uczniowie dolnobrzeskiej Zetki już po raz drugi mogli wyjechać do Niemiec na międzynarodowe rozgrywki.

Drużyna rywalizowała w czterech meczach turniejowych z reprezentacjami piłkarzy ręcznych klubów z Niemiec, Litwy, Dani i Holandii. Wielkim zdziwieniem dla wszystkich był fakt, że nasz zespół, to nie drużyna ligowa, a tylko uczniowie, którzy trenują raz w tygodniu. Wielu trenerów było pod wrażeniem taktyki gry reprezentowanej przez chłopców oraz postawy sportowej na boisku, zwłaszcza gdy zespół Zetki pokonał renomowany zespół z Hamburga TV Beckum. Oprócz rywalizacji sportowej drużyna Zetki została zaproszona do Hamburga, gdzie zwiedzaliśmy miasto i wpisaliśmy się do księgi wystawionej w parlamencie hamburskim. Wieczorami uczniowie mieli możliwość wykorzystania języka niemieckiego i angielskiego konwersując z rówieśnikami innych klubów. Wśród wielu pochwał, z którymi się spotkaliśmy, miłym akcentem było zaproszenie uczniów szkoły na turniej do Lubecki.

Zetkę reprezentowali: Maciej Łuczak, Grzegorz Rogowski, Eryk Tyszkowski, Filip Cukrowski, Radosław Targowicz, Jakub Perliński, Mateusz Jóźwiakowski, Mateusz Binkiewicz, trenerem i opiekunem zespołu był Adam Łyczko.

Turniej

międzynarodowy turniej