Menu lewe

Wińsko zawsze z Powiatem Wołowskim

Adresownik

Biuro Rzeczy Znalezionych

RODO

Nieodpłatna pomoc prawna

Poprawny CSS!

Valid XHTML 1.0 Transitional

Aktualności

Szkolenie w Wilnie dla nauczycieli historii

Poniedziałek, 25 czerwiec 2012

Powiatowe Centrum Edukacji i Pomocy Psychologiczno – Pedagogicznej w Wołowie, przy współfinansowaniu z Kuratorium Oświaty we Wrocławiu realizuje grant pt. „Śladami Dziedzictwa Narodowego na Kresach Wschodnichedukacja, edukacja patriotyczna" - Śladami Ojców Naszych na Wileńszczyźnie, poprzez wyjazd szkoleniowy do Wilna i okolic.
Realizacja szkolenia „Śladami Dziedzictwa Narodowego na Kresach Wschodnich” stanowi doskonałą okazję do wyposażenia nauczycieli historii w niezbędne narzędzia oraz żywe ślady historii, które będą wykorzystywali w swojej pracy dydaktycznej z dziećmi i młodzieżą Dolnego Śląska. Celem grantu jest propagowanie szeroko rozumianej edukacji historycznej, działań związanych z upamiętnianiem, oddawaniem czci i hołdu oraz szerzenie patriotyzmu wśród uczniów polskich szkół. Wyjazd delegatury dolnośląskich nauczycieli historii ma szansę stać się kolejnym, ważnym elementem spełniającym idee ocalenia od zapomnienia dziedzictwa narodowego, szczególnie na Kresach.

 

Etapem wstępnym do realizacji grantu jest rekrutacja nauczycieli historii dolnośląskich szkół  „Mój wkład  w Dziedzictwo  Narodowe na Kresach Wschodnich”. Zgłoszenia przyjmowane będą do 16 lipca 2012r. Wyniki rekrutacji  30 lipca2012 r. do godziny 12:00. Komisja rekrutacyjna wyłoni 40 nauczycieli historii szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Dolnego Śląska.

Nauczyciele zakwalifikowani  do udziału w grancie wezmą udział w wyjeździe do Wilna na szkolenie pt. „Śladami Dziedzictwa Narodowego na Kresach Wschodnich, edukacja patriotyczna” Śladami Ojców Naszych na Wileńszczyźnie  w dniach 14-19 września 2012 r.

 

Szczegóły dotyczące grantu znajdują się w regulaminie poniżej oraz na stronie PCEiPPP www.wolowpce.pl .

Pliki do pobrania:

zapisz jako pdfwydrukujikona kopertycofnij
© 2009-2010 Powiat Wołowski. All rights reserved
on line: 28
odwiedziny: 10878117

Informacja o finansowaniu projektu