Szybki internet dla naszych placówek

Czwartek, 04 styczeń 2018

Siedem placówek prowadzonych przez Powiat Wołowski stało się beneficjentami bardzo ważnego projektu. Mowa o Programie Operacyjnym Polska Cyfrowa, który jest realizowany przez Ministerstwo Cyfryzacji.

Na liście ministerstwa znalazły się: Zespół Placówek Resocjalizacyjnych w Brzegu Dolnym, Gimnazjum Specjalne nr 4 w Godzięcinie, Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Wołowie, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wołowie, Liceum Ogólnokształcące im. J.M. Ossolińskiego w Brzegu Dolnym, Gimnazjum Specjalne nr 4 w Wołowie, Technikum nr 2 im. Piastów Śląskich w Wołowie. Wszystkie mają szansę otrzymać darmowy internet z sieci światłowodowej. W ramach prac projektowych do placówek oświatowych zostanie dostarczone łącze o przepustowości 100/100 Mb/s. Całość prac ma być zakończona do sierpnia 2018 roku. Inwestycję zrealizuje firma Orange Polska.

Dzięki temu szkoły zyskają dostęp do multimedialnych narzędzi i treści edukacyjnych. Będą też mogły wprowadzać nowe formy kształcenia. Przedsięwzięcie pozwoli również wyrównać szanse edukacyjne uczniów w całym kraju, zwłaszcza zamieszkujących mniejsze miejscowości.