Menu lewe

Adresownik

Biuro Rzeczy Znalezionych

RODO

Poprawny CSS!

Valid XHTML 1.0 Transitional

Aktualności

Szybki internet dla naszych placówek

Czwartek, 04 styczeń 2018

Siedem placówek prowadzonych przez Powiat Wołowski stało się beneficjentami bardzo ważnego projektu. Mowa o Programie Operacyjnym Polska Cyfrowa, który jest realizowany przez Ministerstwo Cyfryzacji.

 Na liście ministerstwa znalazły się: Zespół Placówek Resocjalizacyjnych w Brzegu Dolnym, Gimnazjum Specjalne nr 4 w Godzięcinie, Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Wołowie, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wołowie, Liceum Ogólnokształcące im. J.M. Ossolińskiego w Brzegu Dolnym, Gimnazjum Specjalne nr 4 w Wołowie, Technikum nr 2 im. Piastów Śląskich w Wołowie. Wszystkie mają szansę otrzymać darmowy internet z sieci światłowodowej. W ramach prac projektowych do placówek oświatowych zostanie dostarczone łącze o przepustowości 100/100 Mb/s. Całość prac ma być zakończona do sierpnia 2018 roku. Inwestycję zrealizuje firma Orange Polska.

Dzięki temu szkoły zyskają dostęp do multimedialnych narzędzi i treści edukacyjnych. Będą też mogły wprowadzać nowe formy kształcenia. Przedsięwzięcie pozwoli również wyrównać szanse edukacyjne uczniów w całym kraju, zwłaszcza zamieszkujących mniejsze miejscowości.

 

zapisz jako pdfwydrukujikona kopertycofnij
© 2009-2010 Powiat Wołowski. All rights reserved
on line: 72
odwiedziny: 9818936

Informacja o finansowaniu projektu