Wińsko zawsze z Powiatem Wołowskim

Terminy sprawozdawcze. Ministerstwo Finansów konsultuje rozporządzenie

Wtorek, 31 marzec 2020

Dzisiaj mija termin wysyłki deklaracji CIT 8 oraz sprawozdań finansowych za rok 2019. Po zapowiedziach Ministerstwa Finansów i przyjęciu przez Sejm projektu "Tarczy", który daje ministrowi możliwość przedłużenia terminów, do konsultacji wysłano projekt rozporządzenia. Ma wejść w życie 31 marca 2020 r.

Projekt rozporządzenia w sprawie określenia innych terminów wypełniania obowiązków w zakresie ewidencji o raz w zakresie sporządzania, zatwierdzania udostępniania i przekazania do właściwego rejestru, jednostki lub organu sprawozdań lub informacji, opublikowało na swojej stronie Stowarzyszenie Księgowych w Polsce.

Żeby można było wydać rozporządzenie muszą najpierw wejść w życie nowe przepisy "Tarczy".

W projekcie znajduje się zapis przedłużający termin na sporządzenie sprawozdania o 3 miesiące oraz, konsekwentnie, o kolejne 3 miesiące termin jego zatwierdzenia.

Oznacza to, że organizacje pozarządowe (większość tzn. te, które mają rok obrotowy tożsamy z kalendarzowym) będą sporządzały sprawozdania do końca czerwca 2020 r., a zatwierdzały je do końca września.

Czekamy na informacje !