Wydrukuj artykuł

Trzy duże projekty dla jednostek oświatowych powiatu wołowskiego

Czwartek, 29 sierpien 2019

Ostatnie miesiące były udane dla powiatowej oświaty. Kierownik Edukacji Kultury, Sportu i Spraw Społecznych Katarzyna Uran potwierdza, że powiat w najbliższych miesiącach otrzyma kolejne duże środki finansowe na projekty unijne dla szkół w Brzegu Dolnym, Wołowie i Lubiążu.

Nasze jednostki mogą się  pochwalić kolejnymi już dotacjami dla swoich uczniów, które  opiewają łącznie na kwotę niemal  dwóch milionów złotych. Przewodniczący Rady Powiatu Wołowskiego Janusz Kawalec oraz Starostowie Janusz Dziarski i Jarosław Iskra osobiście gratulowali dyrektorom jednostek wizytując ich siedziby. Wszystkie projekty właśnie się  rozpoczynają, a uczniowie będą mogli skorzystać z dodatkowych kursów, szkoleń i wjazdów zagranicznych z nowym rokiem szkolnym.


Główne cele projektu to: zdobycie praktycznego doświadczenia zawodowego w sektorze branżowym, rozwój postaw przedsiębiorczości i kreatywności, wzrost umiejętności językowych, kompetencji międzykulturowych , samodzielności i samoobsługi, poczucia odpowiedzialności zawodowej oraz wzrost mobilności, w tym umiejętność poruszania się w sferze usług na rynku międzynarodowym. Instytucjami   partnerskimi w projekcie są Your International Training z Mallow w Irlandii oraz  Mundus  z  Barcelony w Hiszpanii.

 

 

Instytucjami   partnerskimi Szkoły  w projekcie są UNISER we Włoszech i Partnership  International  w Irlandii współpracujących z wieloma przedsiębiorstwami  w krajach europejskich.