Menu lewe

Adresownik

Biuro Rzeczy Znalezionych

RODO

Poprawny CSS!

Valid XHTML 1.0 Transitional

Aktualności

Trzy nowe radiowozy dla naszej policji

Wtorek, 06 luty 2018

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Wołowie wzięli udział w corocznej odprawie policji, zorganizowanej w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Wołowie. Wydarzeniu towarzyszyło oficjalne przekazanie radiowozów, które współfinansowały nasze lokalne samorządy, w tym Powiat Wołowski.

Powiat Wołowski przekazał w ubiegłym roku 25 000 zł na zakup nowych radiowozów. Dzięki wsparciu ze strony samorządów KPP w Wołowie ma obecnie do dyspozycji trzy dwustukonne pojazdy typu kombi marki Opel Astra Sports Tourer. Nowe nabytki zastąpiły wyeksploatowane już samochody marki KIA. W ubiegły poniedziałek radiowozy zostały poświęcone przez ks. Wojciecha Buźniaka z parafii p.w. św. Wawrzyńca w Wołowie na dziedzińcu Zamku Piastowskiego.

Roczna odprawa jest czasem podsumowań pracy policji. Wziął w niej udział pierwszy zastępca komendanta wojewódzkiego policji we Wrocławiu inspektor Piotr Leciejewski.

Starosta Maciej Nejman w swoim przemówieniu podkreślił, że docenia pracę policji pod kątem prewencji, szczególnie jeśli chodzi o edukację młodzieży i seniorów. Dodał, że ceni sobie współpracę z pionem ruchu drogowego. Wspomniał również o działaniach, jakie Powiat Wołowski podejmuje, aby zwiększyć bezpieczeństwo na lokalnych drogach. Między innymi poprzez budowę ścieżek rowerowych i rozdawanie kamizelek odblaskowych dla rowerzystów oraz pieszych w ramach akcji „Bądź widoczny na drodze”, którą powiat prowadzi wspólnie z KPP w Wołowie.


Najlepszy dzielnicowy w powiecie

Podczas spotkania inspektor Mariusz Haryk, komendant KPP w Wołowie wspólnie ze swoim zastępcą młodszym inspektorem Waldemarem Piekarskim i inspektorem Piotrem Leciejewskim nagrodzili dzielnicowego Tomasza Trojanowskiego. Policjant ten otrzymał największą ilość punktów spośród policjantów Powiatu Wołowskiego, którzy brali udział w konkursie Gazety Wrocławskiej. Dzielnicowy reprezentował nasz powiat w etapie wojewódzkim.

Starszy sierżant Tomasz Trojanowski rozpoczął służbę w Policji w 2010 roku. Od początku służył w Komisariacie Policji w Brzegu Dolnym, najpierw w ogniwie patrolowo-interwencyjnym, a od 2016 roku obejmuje stanowisko dzielnicowego rejonu miasta Brzeg Dolny. Obecnie zajmuje stanowisko starszego dzielnicowego, a w związku z długotrwałym zwolnieniem lekarskim innego dzielnicowego, pełni również zastępstwo na drugim rejonie miejskim. Z wykształcenia jest pedagogiem, swój czas wolny poświęca temu, co dla niego najważniejsze, czyli rodzinie – żonie i dzieciom. Interesuje się sportem – lubi piłkę nożną i jazdę rowerem. Chętnie podróżuje i czyta dobre kryminały.


Mieszkańcy zgłaszają niebezpieczne miejsca

W trakcie omawiania bieżącego roku komendant Mariusz Haryk przekazał, że w ubiegłym roku policja podjęła łącznie 4134 interwencje, w tym 350 zakwalifikowanych jako pilne. Mieszkańcy korzystają również z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa - aplikacji dzięki której w sposób anonimowy można zgłosić społecznie uciążliwe zjawiska, takie na przykład jak picie alkoholu w miejscu publicznym. W roku ubiegłym suma zgłoszeń wyniosła 1610, z czego 34,8 % zgłoszeń zostało potwierdzonych. Policjanci trzykrotnie udają nie na miejsce zgłoszenia i dokumentują swój pobyt w postaci zdjęć lub nagrań video. Jednym ze zgłaszanych miejsc jest miejscowość Chwałkowice w gminie Wińsko – mieszkańcy alarmują tu o przekraczaniu prędkości.

W ubiegłym roku na drogach powiatu wołowskiego doszło do 426 zdarzeń drogowych – to o 21 przypadków więcej, niż w roku 2016. Spada natomiast liczba rannych w wypadkach samochodowych. Policjanci wykonali 5 570 kontroli pojazdów, 485 kontroli pieszych i aż 9080 badań kierowców pod kątem zawartości alkoholu. W wyniku tych badań udało się wykryć 87 pijanych kierowców, a policjanci zabrali łącznie 298 dowodów rejestracyjnych. Odnotowali również 1 771 przypadków przekroczenia prędkości.


zapisz jako pdfwydrukujikona kopertycofnij
© 2009-2010 Powiat Wołowski. All rights reserved
on line: 22
odwiedziny: 9872186

Informacja o finansowaniu projektu