Trzymaj formę!

Poniedziałek, 26 czerwiec 2017

Już po raz dziesiąty pod tym hasłem Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Wołowie zorganizowała Olimpiadę Zdrowia dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu powiatu wołowskiego. W dniu 13 czerwca w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wołowie rozpoczęła się  rywalizacja w 5 dyscyplinach. Na początku zawodnicy rozwiązali krzyżówkę, następnie  wzięli udział w sztafecie i rozwiązali test z wiedzy o zdrowiu. Istotną konkurencją był również slalom w czasie którego należało się wykazać praktycznymi umiejętnościami z zakresu pierwszej pomocy. Komisja brała również pod uwagę zachowanie kibiców. Zmaganiom przyglądali się przedstawiciele lokalnych władz oraz sponsorzy. Laur zwycięzcy X Olimpiady zdrowia w kategorii szkół podstawowych przypadł uczniom Szkoły Podstawowej w Wołowie, w kategorii gimnazjów pierwsze miejsce uzyskała młodzież z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Brzegu Dolnym.