Wińsko zawsze z Powiatem Wołowskim

Uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wołowie brali udział w praktykach w Irlandii

Wtorek, 17 marzec 2020

W ramach projektu pt. "Next Step" o numerze POWERVET-2019-1-PL01-KA102-062543 realizowanym w ramach programu POWER. Jest to grupa 16 uczniów i jedna opiekunka. W ramach tego samego programu w Irlandii jest również grupa młodzieży  Wrocławia i Głogowa.

Wyjazd ten odbył się za wiedzą (zgłoszenie 24 lutego)  Kuratorium Oświaty we Wrocławiu. W momencie ich wyjazdu (09 marca) sytuacja dotycząca koronawirusa nie była jeszcze w Polsce i Irlandii tak poważna. Od sobotniego popołudnia poprzez niedzielę i poniedziałek, do teraz, jestem w kontakcie z dyrektor szkoły, opiekunami grup, samorządowcami, Dolnośląskim Kuratorem Oświaty, panem Romanem Kowalczykiem, dyrektor wołowskiej PSSE.

Zaangażowaliśmy kilka osób w celu zarezerwowania biletów lotniczych dla całej grupy z trzech szkół. Dyrekcja szkoły wynajmuje autokar z kierowcą od lokalnego przewoźnika. Ja pomogłem kierowcę wyposażyć w odpowiednie środki zabezpieczające. Już w sobotę pojawił się pomysł, że w związku z sytuacją zagrożenia grupa nie powinna się znaleźć w swych rodzinnych domach w celu dwutygodniowej kwarantanny.

Grupa wołowska w całości trafi do bursy na terenie szkoły przy ul. Kościuszki. Ich powrót do domu wiązałby się z domową kwarantanną rodzin czyli można by ewentualnie narazić dodatkowo 58 osób. Otrzymałem informację, że kierowca wyjechał. Planowany odlot samolotu z Dublina do Warszawy to godzina 15:15.

Janusz Tadeusz Dziarski

Starosta Wołowski