Menu lewe

Wińsko zawsze z Powiatem Wołowskim

Adresownik

Biuro Rzeczy Znalezionych

RODO

Nieodpłatna pomoc prawna

Poprawny CSS!

Valid XHTML 1.0 Transitional

Aktualności

Uczniowie i rodzice na warsztatach w dolnobrzeskiej „Zetce”

Poniedziałek, 03 październik 2011

W ramach realizacji zadania Dolnośląski Rok Rodziny  w Zespole Szkół Zawodowych  w Brzegu Dolnym odbyły się działania służące wzmacnianiu potencjału rodzin, w szczególności w obszarze komunikacji interpersonalnej.

21.09. br. Miały miejsce zajęcia warsztatowe  dla uczniów „Komunikacja interpersonalna w rodzinie i w szkole”. Tematyka szkolenia  skierowana była w stronę przybliżenia młodzieży zagadnień dotyczących komunikacji interpersonalnej, zdobycia praktycznych  umiejętności komunikacyjnych i rozwiązywania konfliktów.
Szkolnie odbywało się metodą warsztatową. Uczniowie rozwijali umiejętności porozumiewania się z osobami z najbliższego kręgu (rodzice, rodzeństwo, przyjaciele), a także z rówieśnikami i nauczycielami.
Natomiast 22.09. br. odbyło się szkolenie dla rodziców „Jak rozmawiać z dziećmi – podstawowe zasady skutecznej komunikacji”.  Podczas warsztatów  uczestnicy nabywali umiejętności efektywnej komunikacji z młodzieżą (własnymi dziećmi), poznali zasady budowania trwałych relacji interpersonalnych. 

Zakres tematyczny szkoleń dotyczył  zagadnień, które służyć mają poprawie umiejętności komunikacyjnych w rodzinie i w otoczeniu młodego człowieka oraz wzmacnianiu  kompetencji wychowawczych  rodziców.

 

Tekst: Anna Perekietka - Pedagog szkolny

zapisz jako pdfwydrukujikona kopertycofnij
© 2009-2010 Powiat Wołowski. All rights reserved
on line: 9
odwiedziny: 10878052

Informacja o finansowaniu projektu