Uwaga - intensywne opady deszczu

Piątek, 01 wrzesień 2017

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy wydał ostrzeżenie dotyczące intensywnych opadów deszczu na terenie województwa dolnośląskiego.  Komunikat jest ważny do dzisiaj do godziny 22:00.

Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów od 30 mm do 45 mm.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 80%.

Na obszarze województwa dolnośląskiego występują opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Najwyższe sumy opadów zanotowano w: Borowicach i Kowarach (33 mm), Podgórzynie (31 mm), Przesiece (30 mm). Obecnie strefa najsilniejszych opadów występuje w subregionie wrocławskim. Opady nadal będą występowały na całym obszarze województwa dolnośląskiego, okresami o natężeniu umiarkowanym lub silnym. Prognozowana wysokość opadów od 10 mm do 25 mm, miejscami 35 mm.
Komunikat został  przygotowano na podstawie danych z systemu telemetrii i obserwacji systemów detekcji atmosfery. Lokalnie zjawiska mogą mieć inny przebieg niż opisany.

Źródło: http://pogodynka.pl/ostrzezenia