Wizyta w „Niezwykłej Krainie”

Piątek, 25 styczeń 2019

Powoli dobiega końca budowa „Niezwykłej Krainy”,  której inicjatorem  jest Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych w Wołowie. Wszyscy kibicujemy inicjatywie powstania ośrodka rehabilitacyjno – opiekuńczo - wychowawczego od 2015 roku i mocno trzymamy kciuki za zakończenie inwestycji.

Dzięki determinacji pracowników SON i wsparciu samorządów jeszcze w tym roku wychowankowie przeniosą się do nowego lokum. Podczas spotkania o problemach z jakimi boryka się stowarzyszenie rozmawiali Starosta Wołowski Janusz Dziarski i Wicestarosta Wołowski Michał Gołąb. Prezes Stowarzyszenia Karolina Szewczyk oraz Elżbieta Bereza – założycielka organizacji oraz pomysłodawczyni budowy ośrodka, omówiły najważniejsze trudności z jakim przyjcie im się za chwilę zmierzyć oraz pokazały zaawansowanie prac. Zarówno starosta jak wicestarosta zadeklarowali udzielenie wszelkiej pomocy, jakiej będzie mógł udzielić samorząd powiatu.

Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych jest w czołówce organizacji pozarządowych działających na tak wielką skalę. Podejmowania działania służą głównie osobom niepełnosprawnym. Oprócz opieki i rehabilitacji nad wychowankami, ośrodek dba o wszechstronny rozwój i stwarza możliwości do rozwijania pasji, zainteresowań i aktywnego spędzania czasu. Bardzo istotna jest też  pomoc rodzinom uczestników.