Menu lewe

Wińsko zawsze z Powiatem Wołowskim

Adresownik

Biuro Rzeczy Znalezionych

RODO

Nieodpłatna pomoc prawna

Poprawny CSS!

Valid XHTML 1.0 Transitional

Aktualności

XII Powiatowa Gala Laureata

Wtorek, 18 czerwiec 2019

„Talent, to robić z łatwością to, co jest trudne dla innych.”

Henri-Frédéric Amiel

 

Każdego roku w czerwcu odbywa się Powiatowa Gala Laureata, będąca uwieńczeniem realizacji konkursów przedmiotowych i artystycznych, zorganizowanych przez Powiatowe Centrum Edukacji i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej w Wołowie. Tegoroczna uroczystość miała miejsce 12 czerwca 2019 r. w Sali Książęcej Klasztoru Pocysterskiego w Lubiążu.


Niezwykła uroczystość, niezwykłe miejsce, szczególni ludzietakimi słowami przywitała gości Pani Krystyna Adaśko – Dyrektor PCEiPPP w Wołowie, organizator uroczystości.

Placówka przyczynia się do odkrywania i wspierana uzdolnień dzieci i młodzieży z terenu Powiatu Wołowskiego. W tym roku po raz XII młodzi, utalentowani i zdolni uczniowie zostali nagrodzeni oraz wyróżnieni w konkursach wojewódzkich i powiatowych. Celem ich organizowania jest wyłonienie uczniów z pasją, wydobycie drzemiącego nierzadko potencjału oraz wspieranie ich twórczego myślenia. W roku szkolnym 2018/2019 PCE i PPP w Wołowie zorganizowało 17 konkursów przedmiotowych i artystycznych.
W etapie powiatowym wzięło udział niemal 1000 uczniów szkół powiatu wołowskiego, spośród których wyłoniono 144 laureatów.

Powiatową Galę Laureata 2019 rozpoczął piękny występ chóru Zespołu Szkół Publicznych w Lubiążu pod kierunkiem Małgorzaty Szumniak.

Na uroczystości swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele Urzędu Województwa Dolnośląskiego –Doradca Wojewody Dolnośląskiego Pawła Hreniaka  Damian Mrozek, Dolnośląski Kurator Oświaty – Roman Kowalczyk, Powiat Wołowski – Janusz Dziarski – Starosta Wołowski,  Michał Gołąb – Wicestarosta Wołowski, Gmin: Wołów –
Burmistrz Wołowa Dariusz Chmura, Brzeg Dolny – Skarbnik  Anna Gawarecka Siewruk i Wińsko –  Bogusława Folkman – Zastępca Wójta. Każdy z przedstawicieli władz, osobiście pogratulował Laureatom.

Szczególne słowa podziękowania należą się sponsorom, którzy po raz kolejny wsparli to doniosłe wydarzenie tj. włodarzom Powiatu Wołowskiego na ręce Starosty Wołowskiego  Janusza Dziarskiego, Gminie Brzeg Dolny na ręce Burmistrza  Pawła Pirka, Gminie Wołów na ręce Burmistrza Dariusza Chmury, Gminie Wińsko na ręce Wójt Jolanty Krysowatej-Zielnicy, Stowarzyszeniu Inicjatywa Samorządowa „Razem” na ręce Małgorzaty Gajos; Firmie Euroimpex na ręce  Dyrektor Barbary Pokorny. Dziękujemy za ufundowanie nagród książkowych oraz osobiste uhonorowanie laureatów.

Słowa podziękowania kierujemy do Dyrektorów i Nauczycieli placówek oświatowych za współpracę przy realizacji konkursów wieńczących XII edycję Powiatowej Gali Laureata.
W tym roku szkolnym wyróżnionych zostało przez PCE i PPP w Wołowie 34 nauczycieli, którzy w sposób szczególny zaangażowali się przy organizacji konkursów.

Serdecznie dziękujemy także wszystkim osobom zaangażowanym przy organizacji tegorocznej Gali. Realizacja przedsięwzięcia miała miejsce dzięki wsparciu Wołowskiego Ośrodka Kultury, Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wołowie, Fundacji Lubiąż, Zespołu Szkół Publicznych w Lubiążu, Zespołu Szkół Specjalnych w Lubiążu. Dzięki Państwa pomocy możemy przyczynić się do rozwoju pasji, zdolności oraz pielęgnowania talentu dzieci i młodzieży powiatu wołowskiego. Jako placówka, posiadająca tytuł Miejsca odkrywania talentów czujemy się zobowiązani, by stać na straży drzemiącego w uczniach naszej lokalnej społeczności potencjału.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PCEIPPP

zapisz jako pdfwydrukujikona kopertycofnij
© 2009-2010 Powiat Wołowski. All rights reserved
on line: 20
odwiedziny: 11188306

Informacja o finansowaniu projektu