Z partnerską wizytą

Środa, 24 czerwiec 2015

Intensywny program, polska gościnność, merytoryka i zaangażowanie - na pewno takie wspomnienia zabrali ze sobą goście z naszego partnerskiego Powiatu Harburg po krótkiej, choć znaczącej wizycie, pierwszej od 5 lat w naszym powiecie.

Niemieckiej delegacji przewodził wicestarosta Powiatu Harburg Kai Uffelmann. Wizyta połączona była z obchodami 10 – lecia powstania Powiatowego Centrum Edukacji i Pomocy Psychologiczno – Pedagicznej w Wołowie oraz jubileuszem 5-letniej oficjalnej współpracy pomiędzy placówkami obu powiatów tj. Powiatowym Centrum Edukacji i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej w Wołowie, a Poradniami Wychowawczymi w Buchholz i w Winsen. Poradnie merytorycznie współpracują ze sobą od 7 lat.

18 czerwca, podczas uroczystego spotkania gości z Radnymi Powiatu Wołowskiego proklamowano umowę o współpracy pomiędzy powiatami i poradniami. Starosta Wołowski Maciej Nejman podziękował Powiatowi Harburg oraz Poradniom Wychowawczym w Buchholz i Winsen za dotychczasową współpracę i zaangażowanie. Starosta podziękował również wszystkich osobom, dzięki którym partnerstwo było możliwe i rozwijane.

Wspólnie określono cele i plany na najbliższe lata.

W piątek goście mieli okazję zwiedzić Dolny Śląsk, a wieczorem uczestniczyli w Dniach Wołowa.