Wińsko zawsze z Powiatem Wołowskim

Zwolnij!

Środa, 16 grudzień 2020

Radarowe wyświetlacze prędkości to wysokiej jakości urządzenia mierzące prędkość jazdy, wyposażone w funkcję alarmowania w przypadku jej przekroczenia. Urządzenia takie w grudniu zostały zamontowane w pasie drogi powiatowej nr 1289D przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie w Wołowie oraz przy ulicy Dębowej w Brzegu Dolnym.

Psychologicznym zadaniem radarowego wyświetlacza prędkości jest wyświetlanie napisu ZWOLNIJ, migającym w kolorze czerwonym. Badania udowodniły, że napis taki wywiera wpływ na kierowców, i faktycznie zwalniają widząc przekroczoną prędkość.
O montaż urządzeń w Wołowie zawnioskowali mieszkańcy „Wichrowych Wzgórz”, a w Brzegu Dolnym mieszkańcy ul. Dębowej oraz radni miejscy. Warto zaznaczyć, że droga powiatowa nr 1289 D jest jedną najbardziej użytkowanych w naszym powiecie.
Mamy nadzieję, że wprowadzenie takich rozwiązań wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców i wszystkich użytkowników jezdni.
Na zadanie Powiat Wołowski przeznaczył ponad 24 tys. zł.